Katastrofické scénáře z podzimu loňského roku o nedostatku tepla v zimní sezóně se nenaplnily, jaro na dohled, první zelené keře i stromy na obzoru. Že by se blýskalo na lepší časy? I v realitách? Do ideálu máme ještě daleko, ale zcela evidentně zaznamenáváme zvýšenou poptávku po nemovitostech, resp. po jejich nákupu.

Samozřejmě, na straně prodávajících je potřeba vnímat realitu. Velmi záleží na typu nemovitosti, která je na prodej. V každém okrese, lépe řečeno městě, je situace odlišná. Například prodáváte-li atypickou a zároveň zajímavou nemovitost, její cenová korekce bude menší či dokonce žádná oproti bytu v panelovém domě o podlahové ploše 40 - 60m2, kterých je na trhu dostatek. U velmi konkurenčních nabídek zafunguje buď pořádná sleva nebo kvalitní makléř, který umí správně pracovat s poptávkou.

A když už jsme u nejlepších makléřů, v březnu to v ZOO reality byli tito:

1. místo Petr Janda - Petr nakouknul zpět mezi nejlepší už koncem loňského roku. Jako náš nejlepší makléř z našich ranných let působnosti má určitě na co navazovat. První fajfka v prvním kvartále tohoto roku splněna, věříme, že přibydou i další

2. místo Zlata Spoustová - realitní makléŕ jedna ze stálic našeho žebříčku tentokrát vybojovala krásnou druhou příčku i přes fakt, že strávila podstatnou část měsíce března na firemní dovolené na ostrově Mauricius …. a už pomalu balí kufry na tu další ….. tentokrát na Madeiru. A jak známe Zlatu, nebude to pouze o jedné letence ..

3. místo Monika Jeřábková - Monču můžeme také počítat mezi stálice naší společnosti a její výkon v březnu byl pouhou předzvěstí toho, co přijde v dubnu … Monče to tam prostě padá jak zralé hrušky, jedna rezervačka za druhou, gratulujeme …

Pobočkou měsíce je náš úspěšný kolektiv z ZOO Reality - Realitní kancelář Chomutov

Na realitním trhu jsme přivítali sezónu zahrádek, chat a chalup, které zažívali největší boom v letech 2020 a 2021 během Covidu. Časy lockdownů jsou snad nadobro pryč a dost lidí přišlo na to, že udržovat tento typ nemovitostí v trvalé kráse je celkem náročné. Proto už loni začali jejich ceny klesat a letos to vypadá na podobný příběh. Takže tohle jaro byste mohli pořídit rekreační nemovitost za příjemnou cenu.

Ať se vám daří, váš ZOO tým