Desátý měsíc v roce bývá obvykle pěkná honička, škola i realitní sezóna jsou v plném proudu a tak se na realitním trhu točí kolečka obchodu rychleji než obvykle. Ani v ZOO reality jsme nezaháleli a i u nás se říjen stal jedním z nejúspěšnějších. To znamená, že dostat se mezi trojku nejlepších bylo malinko těžší než třeba o velkých letních prázdninách.

Samotný trh je stále velmi roztříštěný, co se poptávky i nabídky týče. Někde už se pokles cen téměř zastavil, jinde zatím, ne že hledá dno, ale je pod velkým tlakem dotazů na slevu. To se týká hlavně cen rekreačních nemovitostí, které vyrostly až neuvěřitelně během Covidu.

Až nyní někteří noví majitelé zjišťují, že chata či zahrada není to pravé ořechové a snaží se nemovitost prodat. Nebo takhle: ti, co trvají na ceně z roku 2021-22 se snaží o malý zázrak a až na výjimky se to nedaří. Ti, kteří reflektují novou realitu a nechají si poradit od zkušeného makléře, mají šanci na prodej o mnoho větší.

Proto stálá rada na závěr, nepodceňte výběr svého makléře, a ti nejlepší od nás v říjnu byli:

1. místo Václav Musil - vedoucí pobočky České Budějovice je ostřílený realitní matador a dlouho dopředu avizoval svůj skvělý výkon. A protože u nás dáváme obchody do uzávěrky až po uzavření realitní smlouvy a díky tomu nemáme skoro žádné storno obchody, větší část se sešla pěkně na září a Vašek bere zaslouženě první místo, gratulujeme !!

2. místo Ladislav Korejtko - Láďa se v našem žebříčku umísťuje pravidelně, ale bohužel ne tak často. Je to tím, že jeho specialitou jsou velké obchody a ty prostě zaberou na realizaci nějaký čas. Zde opět jeden velký obchod klapnul a je z toho krásné druhé místo

3. místo Lenka Tlustá - stálice mezi nejlepšími makléři ZOO reality, Lenku snad musí znát všichni naši pravidelní čtenáři, jak se svým týmem dominuje nejen v naší realitce, ale hlavně ve svém regionu, nejčastěji v okrese Chomutov

Pobočkou měsíce se stal kolektiv makléřů z ZOO Reality - realitní kancelář České Budějovice kde tento měsíc šel příkladem hlavně Vašek Musil a ostatní se přidali.

Do konce roku zbývá několik týdnů a kdo zvažuje prodej nemovitosti, není nač čekat, ještě než nám zaťukají na dveře Vánoční svátky a poptávka může trochu s klesajícími teplotami poněkud ochladnout.

Přejeme vám úspěšnou koncovku letošního roku ve všem co děláte a za měsíc se zase ozveme ..

Váš ZOO tým