Realitní zákone, kde jsi?​​​​​​​

V souvislosti s realitním trhem během poslední doby v mediích často rezonuje téma realitního zákona. Toužebně očekávaná pravidla o realitním zprostředkování s sebou nesou jednu velkou neznámou.

Jak bude zákon nakonec vypadat? 
Bude to berlička pro klienta, která mu umožní bezpečně a s důvěrou orientovat se v prostředí, které mu je jinak vlastně cizí?
Bude to něco, co realitní prostředí narovná či ještě více zdeformuje?
Objeví se v něm podmínky, které si záměrně některé firmy ušijí na míru? 
Zlepší se díky zákonu pověst realitních makléřů ve společnosti?

Mohli bychom napsat další otázky, ale zatím to je jen mlácení prázdné slámy. Je fajn, že se alespoň část trhu zformovala a pořádá odborné konference, na které zvou osoby, které zákon připravují. Nový zákon minimálně sníží příliv makléřů - nováčků na realitní kolbiště, dokud nebudou mít patřičné vzdělání a dovednosti. A to je skutečnost, kterou určitě velmi schvalujeme.

Už dnes na realitním trhu operuje celá řada realitních makléřů, které klienti milují, žádného zákona netřeba. Stačí poctivá práce, vstřícné jednání, empatie, pravidelné vzdělávání, dobré pracovní podmínky, podpora od kolegů a spousta dalších faktorů, které nejsou na první pohled vidět, aby se zrodila realitní hvězda. Co klienti budou vždy milovat? Dobře odvedenou práci za spravedlivou odměnu. 

Líbí se nám myšlenka a slogan od kolegů z jiné realitky: ”Není potřeba to dělat jinak, ale správně”

My v ZOO REALITY se snažíme dělat věci správně, pracujeme na tom, aby nás měli rádi nejen naši klienti, ale i všichni naši makléři a obchodní partneři.

Tak vzhůru do práce.